Ile kosztuje montaż miski ustępowej?

Projektując łazienkę, toaleta jest często pierwszą rzeczą, o której myślimy. Z naszych toalet korzystamy przecież bardzo często. Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości kompozyty i wykonać je zgodnie z naszymi preferencjami. W ofercie producentów dostępnych jest wiele modeli, które dają mnóstwo możliwości aranżacji wnętrza. Musimy zdecydować, czy chcemy tradycyjną toaletę, czy podwieszaną, która jest przymocowana do ściany. Ważne jest również, aby omówić z wykonawcą koszt całego przedsięwzięcia oraz nakreślić nasze potrzeby względem toalety. Czym kierować się przy wyborze miski WC Jaki jest koszt instalacji toalety?

Jakie są rodzaje misek WC?

W marketach budowlanych dostępnych jest wiele rodzajów misek WC. Różnią się one kształtem, budową i techniką montażu. Materiał, z którego wykonane są urządzenia, w tym miski WC, jest głównym czynnikiem wpływającym na ich trwałość. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane materiały, z których mogą być wykonane miski WC:

Miska ceramiczna: jest jednym z najbardziej poszukiwanych materiałów. Cechuje ją odporność na uszkodzenia (zarysowania i uderzenia, odpryski), gładkość i wysoka tolerancja na chemię gospodarczą. Istnieją dwa rodzaje ceramiki, które można znaleźć w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego: ceramika bez szkliwa i ceramika ze szkliwem. Za wiszące miski ceramiczne zapłacimy średnio 300-700 zł.

Miski porcelanowe: Porcelana jest materiałem szlachetniejszym od ceramiki. Dobrze nadaje się do nowoczesnych i luksusowych przestrzeni. Jej koszt jest wyższy, średnio 600-1200 zł.

Miska ze stali nierdzewnej: Stal ta jest najbardziej odporna na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. To dlatego jest tak popularna w miejscach publicznych. Dla osób, które preferują minimalistyczną lub industrialną łazienkę, miski WC ze stali są dobrym wyborem. Więcej zapłacimy za miski ze stali nierdzewnej, które średnio mieszczą się w przedziale 2000-3500 zł.

Kolejnym ważnym aspektem wyglądu miski WC jest jej kształt. Mogą być one owalne, prostokątne lub okrągłe. Ważne jest również zwrócenie uwagi na wewnętrzny kształt miski. Kołnierz to górna krawędź miski. To tutaj mogą gromadzić się bakterie i zanieczyszczenia. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość i kształt wykończenia miski w tym regionie. Można również kupić deskę sedesową, która nie posiada kołnierza. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać higienę toalety.

Ile kosztuje miska ustępowa

Montaż miski WC kosztuje około 100-140 zł. Na montaż bidetu wydamy średnio 110-150 złotych. Koszt podłączenia i montażu podwieszanego sedesu kosztuje około 200-300 złotych. Za montaż i podłączenie podwieszanej deski sedesowej Geberit zapłacimy 350-500 polskich lirów.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskę sedesową do łazienki?

Po pierwsze, łazienka powinna być funkcjonalna i zaprojektowana tak, aby ze sobą współgrała. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest miska. Następnie poznaj technologię zastosowaną wewnątrz. Najlepiej przed zakupem miski w sklepie samemu określić, jaki kształt i wysokość będzie dla nas najlepsza. Nie ma gotowych rozwiązań ani porad. Zapytaj sprzedawcę, czy siedzisko jest w zestawie z miską. W przeciwnym razie będziesz musiał zainstalować je samodzielnie. Ważne jest, aby zainwestować w jakość, ponieważ miska WC jest istotną częścią naszej łazienki.

Tradycyjne miski WC kładzie się na podłodze. Tego typu rozwiązanie powoli zanika, ale nadal jest to opcja, jeśli zależy nam na kosztach. Takie miski WC są stosunkowo niedrogie, a ich montaż nie jest trudny. Kompaktowa toaleta to toaleta stojąca, która posiada zewnętrzny zbiornik.

Toalety podwieszane są coraz częściej spotykane w nowoczesnym budownictwie. Są one przymocowane do stelaża instalacyjnego, metalowej konstrukcji, która mieści zbiornik spłukiwania. W stelażu mieści się zbiornik spłukujący, a stelaż mocuje się do ściany, podłogi lub muru. Miski montowane na ścianie mają tę zaletę, że są zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Między toaletą a podłogą nie gromadzi się brud, jak w przypadku toalet stojących. Przestrzeń pod toaletą można też łatwo umyć lub odkurzyć.

Ile kosztuje stelaż do toalety

Za uniwersalną półkę do toalety do zabudowy o dużej wytrzymałości zapłacisz średnio 350-600 złotych. Lżejsze regały do zabudowy są droższe i kosztują 650-1200 złotych. Przyciski spłukujące do toalet wiszących kosztują od 80 do 300 złotych.

Jak wybrać stelaż do toalety

Do ściany można odpowiednio dopasować dwa rodzaje stelaży:

Stelaż do zabudowy lekkiej: Przeznaczony do ścian działowych i szkieletowych. Tego typu stelaż mocuje się do ściany lub podłogi, a następnie obudowuje płytami gipsowo-kartonowymi i specjalnymi profilami.

- Stelaż do zabudowy ciężkiej: Przeznaczony jest do ścian murowanych i montuje się go bezpośrednio w ścianie. Wiąże się to z wywierceniem otworu, przez który zostanie zamontowana rama.

Przy wyborze stelaża weź pod uwagę przestrzeń dostępną w Twojej łazience. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, lepiej sprawdzi się ciężki stelaż.

Wszystkie stojaki wymagają zabudowy. Istnieją jednak również regały, które posiadają zewnętrzną część wykonaną ze szklanych paneli w różnych kolorach. Można je dopasować do stylu naszej łazienki.

Ile kosztuje stelaż do toalety

Za montaż stelaża do toalety będziemy musieli zapłacić od 130 do 200 złotych. Musimy również wziąć pod uwagę koszt zabudowy płytą OSB, która kosztuje około 170-250 złotych. System Geberit jest droższy w montażu i będzie nas kosztował 170-300 złotych.