Ile kosztuje wymiana syfonu?

Wymiana i instalacja syfonu jest prosta. Możemy to zrobić sami, bez profesjonalnego sprzętu. Syfon służy do dwóch celów.

Służy dwóm celom: odprowadza wodę i zapobiega przedostawaniu się do kanalizacji nieprzyjemnych zapachów. Najpopularniejszym rodzajem syfonu są obecnie syfony plastikowe, ponieważ są one trwałe i wytrzymują gnicie i uszkodzenia.

Podaliśmy informacje pomocne przy wyborze syfonów do różnych obiektów sanitarnych, w tym zlewów, umywalek i brodzików. Ile kosztuje montaż syfonu w umywalce i brodziku w łazience?

Jaki syfon wybrać do umywalki?

W niektórych łazienkach i kuchniach syfon może pozostać odsłonięty. Dzięki temu pełni on funkcję estetyczną. Większość osób zakrywa syfon i umieszcza pod nim koszyk.

Warto zwrócić większą uwagę, jeśli wybierzemy syfon odkryty.

Istnieje wiele rodzajów syfonów. O rodzaju syfonu decyduje jego budowa.

Syfon "butelkowy": to wysoki syfon, który ma zwartą konstrukcję i wymaga okresowego czyszczenia. Syfon ten jest mały i kompaktowy, dlatego sprawdzi się w małych łazienkach i kuchniach.

Syfon typu U (rurowy): swoim kształtem przypomina literę U. Jest wydajny i rzadko powoduje zatory. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie usunąć resztki jedzenia i rozebrać go na części.

Przy wyborze syfonu musimy wziąć pod uwagę wielkość i kształt odpływu. Jest to bardzo szerokie pytanie, które zależy od modelu i materiału, z którego wykonany jest zlew.

Warto rozważyć zakup syfonu z przelewem. Zapobiega to gromadzeniu się wody w komorze zlewu, a jej nadmiar odprowadza przez "awaryjny" odpływ.

Jaki jest koszt wymiany syfonu zlewozmywakowego?

Montaż syfonu przy zlewie jednokomorowym będzie Cię kosztował od 50-70 złotych do 70-100. Naprawa nieszczelnej baterii, lub uszkodzonej uszczelki w obrębie syfonu będzie Cię kosztować średnio 50-70 złotych.

Jaki syfon wybrać do baterii łazienkowej?

nlJeśli chodzi o syfony do umywalek łazienkowych, to istnieją trzy rodzaje: syfon rurowy, syfon butelkowy oraz wersja dekoracyjna.

Warto zwrócić uwagę na atrakcyjny wygląd syfonu, jeśli montujemy podtynkowy zlew łazienkowy. Pomóc nam tu mogą producenci syfonów dekoracyjnych o unikalnych kształtach i rozwiązaniach technicznych.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór materiału, z którego wykonany jest syfon. Na rynku możemy znaleźć syfony wykonane z mosiądzu, stali nierdzewnej oraz syfony metalowe. Producenci oferują syfony w różnych kolorach, w tym pastelowych, czarnych i białych.

Jaki jest koszt wymiany syfonu umywalkowego w łazience?

Montaż syfonu łazienkowego będzie Cię kosztował od 50-120 złotych, a w przypadku syfonu o nietypowej konstrukcji 70-140. Średnio koszt wymiany baterii wodnej lub zaworu zlewozmywakowego mieści się w granicach 130-180 złotych.

Jaki syfon zastosować do prysznica w brodziku?

Właściwy syfon może zrobić ogromną różnicę w tym, jak długo Twoja łazienka pozostanie komfortowa. Uchroni Cię również przed zalaniem i zapobiegnie kosztownym remontom.

Brodziki posiadają standardowe otwory odpływowe. Mają one 90 lub 50 mm w zależności od wielkości brodzika. Syfony do brodzików również wykonane są z tworzywa sztucznego. Jednak ich końcówki często są wykończone satyną lub mosiądzem, aby zwiększyć ich trwałość i długowieczność.

Płaskie brodziki powinny mieć jak najmniejsze syfony. Dzięki temu brodzik nie będzie się podnosił ani wwiercał w podłogę.

Eksperci zalecają wyższe syfony, aby wychwycić głębsze i większe strumienie wody.

Jaki jest koszt wymiany syfonu w brodziku lub wannie?

Koszt wymiany syfonu w wannie akrylowej wynosi od 90 do 140 złotych. Na montaż syfonu do wysokiej jakości brodzika wydamy około 100-150 złotych. W przypadku innych typów brodzików będziemy musieli zdemontować kabinę i brodzik, sprawdzić uszkodzoną instalację, a następnie ją naprawić. To może nas kosztować od 350-550 złotych.

Jakie są najlepsze sposoby na wydostanie się z tych pułapek?

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na odetkanie syfonu jest tradycyjny glebogryzarka do WC. Za jego pomocą można usunąć z syfonu niewielkie zatory.

Można również wykonać własne mieszanki chemiczne. Pierwsza z nich polega na zagotowaniu kilku litrów wody i przepłukaniu nią zatkanych rur.

Metoda wykorzystująca ocet i sodę jest bardziej skuteczna i może być stosowana do usuwania zatorów, które są bardziej dotkliwe. Wlej szklankę sody do odpływu. Następnie wlej do odpływu ocet. Na koniec przykryj odpływ płytą lub korkiem. Musująca piana w rurze odblokuje Twój odpływ i pozwoli wodzie swobodnie spływać w dół.

Jak dbać o syfon łazienkowy i kuchenny?

Żrące środki chemiczne mogą spowodować uszkodzenie uszczelek i mogą być bardzo szkodliwe dla środowiska.

Do codziennej konserwacji syfonu najlepiej stosować naturalne metody. Metody te można znaleźć w szafce z domowymi lekami lub spiżarni. Należą do nich ocet, soda oczyszczona i aspiryna. Najlepiej raz w miesiącu dolać do rur więcej wody.

Najlepszym sposobem dbania o syfony jest niedopuszczanie do nich resztek jedzenia. Można to zrobić poprzez usunięcie resztek z talerza i zainstalowanie sitek, które wyłapują wszelkie resztki.