Jaki jest koszt wykonania lustra na zamówienie?

Lustro to niezbędny dodatek do każdego mieszkania. Ważną kwestią przy wyborze odpowiedniego lustra jest wielkość tafli lustra. W łazience i przedpokoju obowiązuje zasada, że tafla powinna być większa od reszty. Łazienki i przedpokoje to często małe pomieszczenia. Większa powierzchnia lustra pozwala lepiej ocenić swoją atrakcyjność. Jest też łatwiejsze w użytkowaniu - dwie osoby mogą wykonywać makijaż przy tym samym lustrze. W sklepie łatwo jest znaleźć lustro o odpowiednim rozmiarze, ale dostępne są usługi produkcji luster na zamówienie.

Lustra na zamówienie - od czego zależy cena?

Trudno wyobrazić sobie życie bez lustra. Służy ono do wielu celów. Można w nim ocenić swój wygląd, wykonać makijaż, oświetlić pomieszczenie, a nawet optycznie je powiększyć. Jest przydatnym gadżetem dekoracyjnym i aranżacyjnym, który można bez problemu wkomponować w wystrój. Dodaje aranżacji wyrafinowania, będąc praktycznym, eleganckim i stylowym. Lustra to także jeden z najstarszych wynalazków ludzkości. Zostały wynalezione już w okresie paleolitu.

Możesz zamówić lustro na wymiar, jeśli potrzebujesz lustra o unikalnym rozmiarze. Ta opcja wiąże się z wieloma korzyściami. Możesz wybrać rozmiar, materiał ramy i wykończenie (np. fazowane lub szlifowane). Osoba może określić pożądany kształt podczas zamawiania lustra na swój rozmiar. Może wybierać spośród kształtów prostokątnych, kwadratowych, owalnych lub sześciokątnych. Zamówienie można sprecyzować wybierając stylizację, podświetlenie, kolor oraz oczekiwane umiejscowienie (na ścianie poziomo, pionowo lub po przekątnej) Ceny będą się różnić w zależności od parametrów, czy występują dodatkowe elementy oraz kształtu. Lustro zazwyczaj wyceniane jest na jedno zamówienie. Lustro wykonane na zamówienie jest bardziej unikatowe, ponieważ jest wykonane według specyfikacji przyszłego właściciela. Jest bardziej unikalne od luster produkowanych masowo, ponieważ cechuje się lepszym rzemiosłem.

Jaki jest koszt lustra robionego na zamówienie?

Cena zależy od ostatecznego kształtu, rozmiaru i wykończenia. Lustro prostokątne o wymiarach 80x100 cm i grubości 4 mm będzie kosztowało w granicach 300-400 zł. Z kolei lustro z polerowaną krawędzią będzie kosztowało o 100 złotych mniej. Lustro okrągłe lub owalne o podobnych wymiarach będzie kosztować od 450 do 550 zł. Dodatkowe koszty to płytki montażowe, wycięcie otworów i podświetlenie.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar lustra do łazienki?

Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru lustra powinieneś wziąć pod uwagę kształt armatury łazienkowej. Okrągłe lustro to dobry wybór, jeśli armatura ma miękkie kształty lub opływowe linie. Lustro w kształcie prostokąta jest najlepsze dla kanciastych kształtów. W łazience ważna jest spójność stylizacji. Zapewnia to harmonię i zgodność w całym wnętrzu.

Najtrudniej jest wybrać lustro łazienkowe w odpowiednim rozmiarze. Najpopularniejszym sposobem jest dopasowanie wielkości i wymiarów lustra oraz szafki podumywalkowej. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej, jeśli umywalka jest duża. Modne mogą być również lustra, które są większe od zlewu. Takie rozwiązanie jest zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i funkcjonalne, nawet jeśli sama umywalka jest niewielka. Okrągłe lustro powinno być większe od umywalki.

Duże lustro w łazience jest bardziej funkcjonalne i efektowne niż mniejsze.

Lustra umieszczone na przeciwległych ścianach mogą spowodować, że lustro nad umywalką będzie zbyt małe. W przypadku łazienek z dwoma umywalkami, lub jedną podwójną, duże lustro może być świetnym wyborem aranżacyjnym. W przypadku umywalek podwójnych zalecane wymiary lustra to 120x80m. W przypadku umywalek z dwiema umywalkami zalecane są dwa lustra. Jedno lustro powinno znajdować się nad każdą umywalką. Odległość między nimi nie powinna przekraczać 10 cm. Lustra okrągłe powinny być dopasowane do wymiarów umywalek.

Lustro powinno być co najmniej tego samego wzrostu co domownicy. Nawet dzieci powinny mieć lustro zajmujące co najmniej jedną trzecią ich twarzy. Minimalna szerokość lustra powinna wynosić 30 cm. Zakłada to, że oglądamy sylwetkę z odległości co najmniej ramienia. W przypadku luster okrągłych minimalna szerokość jest równa wysokości. Jeśli między domownikami jest znaczna różnica wzrostu, dobrze jest, aby powiesili oni okrągłe lustro o szerokości 70 cm.

Gdzie należy umieścić lustro łazienkowe?

Czy znasz odpowiednią wysokość, na której należy powiesić lustro? Zbyt wysokie lustro, nawet takie najbardziej eleganckie, nie zda egzaminu. Wysokość lustra jest również ważna. Zamontowanie lustra zbyt nisko może prowadzić do gromadzenia się brudu. Zostanie ono spryskane pastą do zębów, a nawet kosmetykami. Trudno będzie się w nim przejrzeć najmłodszym i domownikom o niższych dochodach, jeśli zostanie powieszone zbyt wysoko. Dekoratorzy zalecają, aby między górną częścią umywalki, a dolną krawędzią lustra było około 20 cm.

Lustro zwykłe czy podświetlane?

Najlepsze oświetlenie łazienkowe powinno mieć naturalny wygląd. Klienci zamawiając lustra na wymiar decydują się na podświetlenie. Takie lustro ma tę zaletę, że jest praktyczne - pomaga w wykonaniu makijażu i estetyczne. Lustra podświetlane mają mleczne tafle, które rozpraszają światło. Dodatkowe źródło światła można również zamontować nad lustrem, aby zmniejszyć cienie rzucane przez oświetlenie górne.